Jak se staví dům s RD Rýmařov?

Rozhodli jste se vyřešit otázku bydlení stavbou montovaného rodinného domu? Nebo zatím váháte? Ať už máte zcela jasnou představu o svém budoucím bydlení nebo si ji budete teprve vytvářet, rád Vás tímto procesem provedu a společně vytvoříme projekt Vašeho nového domu na klíč, který obsáhne Vaše potřeby a přání.

Dovolte abych se krátce představil. Mé jméno je Roman Střelka a působím jako obchodní zástupce RD Rýmařov s.r.o. pro Středočeský a Jihočeský kraj již od roku 1999.

Pokud se rozhodnete navštívit vzorový dům v Českých Budějovicích nebo v Praze, budu se Vám vždy věnovat a představím Vám všechny možnosti a výhody, které  dřevostavba RD Rýmařov nabízí.

 

Předtím, než se potkáme ve vzorovém domě, pravděpodobně již budete mít povědomí o typových řadách domů, které nabízíme, o základní technologii výstavby domu, konstrukci a skladbě stěn.

Není podstatné vybírat předem konkrétní typ domu, protože naprostá většina realizovaných staveb je upravena podle požadavků a přání zákazníka. Varianty typových domů nejsou neměnné, ale téměř každý realizovaný dům je originál tak, jako jeho majitelé.

Podstatný je také Váš pozemek. Dům musí být vhodný velikostí, orientací a dalšímy aspekty vyplývajícími z pozemku. Další možností je, že Váš dům nebude vycházet z žádné typové řady, ale připravíme pro Vás individuální řešení.

 

Než si doluvíte schůzku ve vzorovém domě, je dobré si odpovědět na několik otázek:

Co od svého budoucího bydlení očekávám?

               Jak veké prostory bude moje rodina potřebovat?

               Mám raději oddělené obytné místnosti nebo se cítím lépe v otevřeném prostoru?

               Jaký mám pozemek, zasíťování, orientace na světové strany a bezprostřední okolí.

 

Možnosti lokality. Je dobré mít povědomí o lokalitě, v níž chci bydlet. Jsou zde  

               regulativy, které mě nějakým způsobem omezí? To se týká především oblastí CHKO a městské zástavby.

Zastavění sousedních pozemků, apod.

Jaký finanční obnos chci přibližně do bydlení investovat?

Vytvoření studie rodinného domu a cenová nabídka

Na základě Vašich požadavků vypracuji studii domu (včetně podrobného 3D modelu) a cenovou kalkulaci, která vyplývá z dispozice domu a jeho vybavení. Tato studie je zdarma a můžete ji nadále měnit, podle svých požadavků a finančních možností.

Cena vždy vychází z dispozice, metrů podlahové plochy a položkového ceníku (okna, dveře, sanita, typy podlah, vytápění, apod.) Víte tedy přesně za co platíte.

Do cenové nabídky je zahrnuta i cena dopravy, která je však v konečné ceně domu odečtena.

Smlouva o smlouvě budoucí

Pokud odsouhlasíte studii domu a kalkulaci, můžeme podepsat smlouvu o smlouvě budoucí na jejímž základě bude vypracována projektová dokumentace domu, kterou potřebujete k vyřízení stavebního povolení.

Ve smlouvě se řeší orientační termín stavby, cena domu, slevy a záloha na projektovou dokumentaci. Po podpisu smlouvy Vám přijde faktura na tuto projektovou dokumentaci, která je následně po realizaci stavby z konečné ceny domu opět odečtena. Je tedy zdarma!

Projektová dokumentace domu

Po Vašem souhlasu se studií domu a podpisu smlouvy o smlouvě budoucí Vám začneme vytvářet projektovou dokumentaci podepsanou autorizovaným projektantem. Do 4 týdnů obdržíte čtyři kopie tohoto dokumentu a můžete začít vyřizovat stavební povolení. 

K této dokumentaci je nezbytné zajistit místním projektantem výkresy osazení domu na pozemek-tzv. usazovák a projekt přípojení sítí. Tuto službu Vám můžeme zajistit u některého z našich ověřených projektantů.

Smlouva o dílo

Až budete vyřizovat stavební povolení, můžeme přistoupit k podpisu smlouvy o dílo. Zde bude uvedeno datum předání stavebního povolení a předpokládaný termín montáže domu. Ve smlouvě je uvedena také cena domu, která je konečná a firma RD Rýmařov ji garantuje až do předání domu. Vyjímkou je jedině změna DPH nebo navýšení ceny domu o prvky objednané zákazníkem v konečné specifikaci, které budou nad rámec standardu.

Dále se zde řeší splátkový kalendář, předání základové desky, přípojek, atd. 

Platební kalendář

Modelový příklad rozvržení plateb: 100 % platba hypotékou nebo stavebním spořením

 • 36.300 Kč - klient zaplatí projektovou dokumentaci k stavebnímu povolení (před objednáním)
 • 100.000 nebo 250.000  zálohu při objednání domu ( po podpis smlouvyo dílo)
 • ostatní platby jsou se splatností v termínu do 15 dnů po předání a převzetí domu klientem!

Konečná specifikace

Konečná specifikace je schůzka s naším specialistou, při které si vybíráte konkrétní materiály a vzory do Vašeho domu. Jedná se o poslední úpravy před samotnou výrobou domu. K této specifikaci potřebujete hotové schéma kuchyňské linky a hotovou specifikaci koupelny, kterou si předem domluvíte v některé z provozoven SIKO Koupelny.

Změny, které budou nad rámec standardní výbavy Vám budou dodatečně naceněny a přidány jako dodatek ke smlouvě.

Vybíráte:

 • Podlahové krytiny
 • Střešní krytinu
 • Barvu fasády a venkovní dřevěné prvky
 • Vstupní dveře
 • Vnnitřní dveře
 • Schodiště
 • Umístění a počet zásuvek, vypínačů a vývodů světel (datové, elektrické, telefonní, anténní zásuvky a kabely)
 • Okna, žaluzie a rolety
 • Radiátory, kotel, topný žebřík
 • Umístění zahradního ventilu, ventilu pračky,...
 • Komín
 • Alarm, hromosvod, centrální vysavač
 

    Časový harmonogram výstavby dřevostavby od RD Rýmařov

 •     Studie domu zdarma 1-4 týdny (případné úpravy půdorysů, pohledů a řezy + cena
 •      Projektová dokumentace ke stavebnímu povolení zpracování 4-8 týdnů
 •     Osazení domu na pozemku, přípojky 4-8 týdnů (řeší se současně s projektovou dokumentací)
 •     Vyřízení stavebního řízení, ohlášení stavby,  souhlasu s užíváním apod. 4 - 9 týdnů
 •     Spodní stavba (základová deska) a příprava staveniště  od RD Rýmařov 2 - 3 týdny
 •     Stavba domu 2 - 4 týdny
 •     Dodací lhůty od objednání po předání domu (včetně stavby) 2-3 měsíce od předání st. povolení
   

 


Kontakt

www.rd-jiznicechy.cz

Mgr. Roman Střelka
Pražská třída 2656/162
České Budějovice 3
37010


Tel: 603 849 571


Jak vybrat pozemek pro RD?

31.03.2015 15:42

Jak vybrat pozemek pro rodinný dům a na co dát pozor?

Na co si dát pozor Ani vysoká cena nemusí být zárukou ideálního pozemku. Výběr pozemku je a měl by být subjektivní záležitostí. My vám chceme nabídnout několik rad, které by vám mohly pomoci se zorientovat.   Lokalita Pokud máte ten hřejivý pocit na hrudi a lokalita se vám líbí,...

Celý článek

—————


Co potřebuji pro stavební povolení?

01.04.2015 21:36

Stavební povolení a ohlášení stavby

 Kdy je potřeba ohlášení stavby nebo stavební povolení - stavební zákon od 1.1.2013   Ohlášení je zjednodušená verze stavebního povolení určená pro novostavby rodinných domů a získáte ho rychleji. Stavební povolení je pro větší stavby, ale může být potřeba i při rekonstrukci bytu,...

Celý článek

—————


Průvodce konečnou specifikací domů RD Rýmařov

04.05.2015 18:36

Průvodce konečnou specifikací RD Rýmařov

Konečná specifikace finální vyladění vybavení a vzhledu domu upřesnění a výběr konkrétních materiálů upřesnění, výběr a umístění zařizovacích předmětů poslední možnost úprav domu konečnou specifikaci sepisuje s klientem odborný pracovník RD Rýmařov výběry jsou prováděny...

Celý článek

—————


Vyvracíme mýty o dřevostavbě

04.05.2015 19:45

Vyvracíme 9 mýtů kolem dřevostaveb

Mýtus č. 1: „Dřevěný dům má menší životnost než zděný“ V jednoduchosti je krása! A to platí i pro nejmenší domek z řady NOVA 722.Dřevostavby přetrvávají staletí a z hlediska životnosti jsou plně srovnatelné se stavbami z jiných materiálů. Záleží na účelu, pro který je stavíme a také na péči, kterou jim věnujeme po dobu jejich existence. O všechno, co nám má dobře sloužit, se musíme poctivě starat – na to lidé rádi zapomínají. Samozřejmě i moderní dřevostavby musí splňovat přísné zákonné a normové požadavky na pevnost, stabilitu a životnost. Mýtus č. 2: „Dřevostavby jsou náchylnější k požárům“ Dřevo jako každý materiál při určité teplotě opravdu hoří, ale technická norma konstatuje, že dřevěné konstrukce jsou požárně odolné. Zní to jako paradox, ale není to tak složité. Zuhelnatělá povrchová vrstva vznikající při požáru na...

Celý článek

—————